• Książki dla dzieci Ava i Tim. Droga na północ,
  • młodzieżowa powieść Zabłądziłam,
  • kobiecy kryminał Dante na tropie.

A niedługo także historia o nastoletniej miłości pt. Mów szeptem. To wybrane pozycje, które zapewniły jej autorce, Agnieszce Olejnik, rozpoznawalność i uznanie wśród rodzimych współczesnych autorów. Z wykształcenia jest polonistką i anglistką. Przyznaje, że już od niepamiętnych czasów uwielbiała pisać i czytać. Te dwie powiązane ze sobą czynności przychodziły jej z łatwością. Stąd też wybór pierwszego kierunku studiów, a także decyzja o tworzeniu własnych powieści. Agnieszka Olejnik jest mamą trzech synów i właścicielką aż czterech psów. Kilka lat temu przeprowadziła się na wieś pod miastem i to był strzał w dziesiątkę. Choć autorka mówi o tym, że inspiracją są dla niej ludzkie historie, to dodaje, że podobne natchnienie daje jej także bliskość natury. Swoje książki często wymyśla, pokonując pieszo trasę z pracy w mieście do domu znajdującym się na skraju lasu. Twierdzi, że obecność drzew wokół zapewnia jej wewnętrzny spokój i poczucie szczęścia, co zapewne jest ważnym elementem kreatywności.

Przez świat w poszukiwaniu natchnienia

Agnieszka Olejnik to także podróżniczka. Podczas swoich wojaży odwiedziła już takie kraje jak: Czarnogóra, Rumunia, Bośnia, Sycylia czy Estonia. Na liście swoich wypraw ma również praktycznie całą Skandynawię, a także ukochane Tatry. Lubi również eksplorować jaskinie i latać szybowcem! Odkąd zajęła się pisaniem niemal zawodowo, ma już mniej czasu na dalekie wyprawy. Sama autorka widzi jednak dobre strony tej sytuacji. Może zajmować się swoimi ukochanymi czworonogami, jednocześnie poświęcając więcej czasu na pisanie kolejnych ujmujących historii.

Inspiracje na co dzień

Pomiędzy zawodowymi i autorskimi obowiązkami, Agnieszka Olejnik prowadzi także fanpejdż. Dzieli się na nim spostrzeżeniami na temat literatury, ale także opowiada o fotografowaniu przyrody, pysznych domowych nalewkach i zdrowym gotowaniu. Często wdaje się w dyskusje ze swoimi czytelnikami. A jest o czym rozmawiać, ponieważ w swoich dziełach autorka bardzo lubi poruszać ważne problemy dotyczące dorosłych, ale i nastolatków.

Mów szeptem przedpremierowo

Nie inaczej jest w najnowszej powieści, która trafi na półki księgarń na początku 2019 roku nakładem Wydawnictwa Kobiece. Według samej autorki to nie będzie słodkie czytadełko. Mów szeptem to historia dwojga nastolatków — Witka i Magdy. Pierwszy bohater to raczej typ odludka. Lepiej od ludzi rozumie literaturę Szekspira i matematykę. Mimo bogatych zainteresowań chłopak czuje się samotny. Ma też niesamowity dar polegający na postrzeganiu słów jako kolory.

Kiedy do jego szkoły trafia Magda, Witek czuje, że musi ją poznać. Choć dziewczyna jest nieśmiała, to bardzo go intryguje, dlatego nie rezygnuje ze swoich zamiarów.

Oboje stronią od miłości, ale być może będą musieli jej ulec. Wszystko z powodu tragedii, na którą lekiem może być tylko ich wspólne uczucie.